Kredyt-Owo Anna Bieńczak

 Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Aktualnie praktycznie każdy bank do kredytu hipotecznego proponuje zakup ubezpieczenia na życie. W zamian klient zazwyczaj otrzymuje niższe oprocentowanie. Warto jednak sprawdzić, czy faktycznie polisa na życie z banku będzie dla nas korzystna i w pełni będzie nas zabezpieczać.

Kredyt hipoteczny, to produkt długoterminowy i podczas jego spłaty wiele rzeczy może się wydarzyć. Istotnym załącznikiem do polisy są ogólne warunki ubezpieczenia. Ich zakres oraz rodzaj zawartych w nich wykluczeń, które powodują brak wypłaty świadczenia, w szczególny sposób powinien znaleźć się w centrum naszego zainteresowania. Zachęcam zatem do zapoznania się z tym co dokładnie proponuje bank oraz z tym jakie są alternatywne warunki na rynku polis indywidualnych, po to aby nie zaznać rozczarowania oraz żeby pieniądze wydane na cel naszej ochrony były rzeczywiście zasadnym wydatkiem.

Bardzo często dzieje się tak, że wielu klientów chcąc uniknąć dodatkowych formalności, decyduje się na ofertę ubezpieczenia w banku. Niestety taka forma zabezpieczenia może być dość kosztowna, a gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, nawet nieskuteczna. Wynika to z błędnego przekonania, że skoro kredyt został ubezpieczony, to każda okoliczność w której nie możemy go spłacić, powoduje przerzucenie odpowiedzialności na firmę ubezpieczeniową.

Indywidualną polisę na życie można natomiast skonstruować samodzielnie, w oparciu o własne potrzeby i możliwości. Dzięki temu można też dokładnie dobrać zakres rzeczywiście potrzebnej ochrony. Dodatkowo ochroną możemy objąć swoich najbliższych, którzy także mogą uczestniczyć w zaistniałych problemach finansowych.

To wszystko uważam, że powinno przynajmniej skłonić do rozważenia korzyści jakie daje nam alternatywna polisa wobec zabezpieczenia proponowanego przez bank. Warto bowiem dobrze się zabezpieczyć i wykorzystać maksimum możliwości podczas okresu objętego kredytem, w czym mogę Państwu oczywiście z przyjemnością i pełną wiedzą oraz doświadczeniem pomóc.

Wpisz rekomendację

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *