Kredyt-Owo Anna Bieńczak

 Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe

Usługę pośrednictwa kredytu gotówkowego reguluje Ustawa o kredycie konsumenckim. Tu podobnie jak w przypadku kredytów hipotecznych, ekspert kredytowy podlega Krajowemu Nadzorowi Finansowemu.

Kredyt gotówkowy znacznie różni się od kredytu hipotecznego. Przede wszystkim nie wymaga zabezpieczenia w formie hipoteki na nieruchomości. Będzie jednak miał wyższe oprocentowanie od kredytu hipotecznego, ale za to mniejsze formalności i szybszy czas dostępu do finansowania. Wybór, który produkt jest bardziej adekwatny dla klienta zależy w dużej mierze od kwoty potrzebnej gotówki, ale i też szeregu innych czynników. W przypadku kredytu gotówkowego nie ma wymogu posiadania wkładu własnego. Nie wymaga się określania celu, na jaki chce się go zaciągnąć. Ograniczona będzie jednak jego kwota i czas spłaty.

Tu również służę pomocą co do wyboru odpowiedniej formy kredytowania, wszelkich formalności z tym związanych oraz najkorzystniejszej w danym czasie cenowo oferty dla klienta.

Pomocne dla klientów bywają też, zwłaszcza jeśli chodzi o obniżenie łącznej sumy miesięcznych zobowiązań, konsolidacje obecnych kredytów gotówkowych, kart kredytowych, czy też debetów przyznanych w koncie osobistym. Oferty banków dość często zmieniają się w czasie, dlatego warto być ze mną w kontakcie: 601 137 134

Elementy, które różnicują atrakcyjność danej oferty kredytu gotówkowego, to:

  • Oprocentowanie
  • RRSO
  • Prowizja
  • Łączna kwota do spłaty
  • Wysokość raty
  • Im niższe RRSO, tym tańszy kredyt. Im niższy każdy z wyżej wymienionych parametrów, tym niższa łączna cena pożyczki.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

RRSO, o ile świetnie sprawdza się w przypadku kredytów gotówkowych w kwestii porównania atrakcyjności oferty, o tyle niestety w przypadku kredytów hipotecznych temat nie jest już tak jednoznaczny. Przy porównaniu ofert hipotecznych jest bowiem o wiele więcej zmiennych, które w różny sposób są przekazywane przez banki, przez co jakość tego parametru nie do końca odzwierciedla adekwatny sposób wyrażania tych zmiennych.

Wpisz rekomendację

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *