Kredyt-Owo Anna Bieńczak

 Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne

Usługę pośrednictwa kredytu hipotecznego reguluje Ustawa o kredycie hipotecznym. Od 22 lipca 2017 roku pośrednictwo kredytowe wymaga zgody Komisji Nadzoru Finansowego, jest objęte nadzorem KNF, a ponadto pośrednicy i ich agenci podlegają wpisowi do Rejestru Pośredników Kredytowych.

Pośrednik i Agent (ekspert) kredytu hipotecznego 

Pośrednik jest stroną umów z bankami. Umowa z bankiem jest koniecznym warunkiem dla uzyskania pełnomocnictw bankowych, dostępów do aplikacji i procedur, dostępów do prezentacji i druków. Umowa z bankiem jest niezbędna również dla otrzymywania codziennych i aktualnych informacji o zmianach w ofercie, procedurach czy aplikacjach bankowych. W bankach są specjalne, dedykowane osoby lub komórki do współpracy z pośrednikami kredytowymi.  

Agent (ekspert) kredytowy to osoba, z którą o kredycie hipotecznym rozmawiasz, czyli osoba prowadząca Twój temat. Eksperci to przeważnie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, podlegające wpisowi do rejestru pośredników kredytowych. Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym agent może działać wyłącznie na rzecz jednego pośrednika kredytu hipotecznego.

Powinieneś na pierwszym spotkaniu otrzymać informację od eksperta kredytowego, jaka jest jego rola i na rzecz jakiego pośrednika działa.

Etapy współpracy ze mną na przykładzie kredytu hipotecznego:

 • Analiza potrzeb
  Kredyt hipoteczny jest zawsze uzależniony od indywidualnej sytuacji klienta, dlatego o tym czy dana oferta kredytu jest najlepsza decydują indywidualne czynniki. Każdy ma inną sytuację i inne potrzeby. Jedni klienci poszukują niskiej raty, inni niskich odsetek, kolejni jak największej dostępności kredytu. Dlatego dopiero po przeanalizowaniu ofert z wielu banków i uwzględniając indywidualną sytuację klienta, można przedstawić najlepsze warunki kredytowania oraz poinformować o wszystkich elementach składowych kredytu, w tym o wszystkich korzyściach i kosztach związanych z kredytem.
 • Wniosek kredytowy
  Po analizie potrzeb i dokonaniu wyboru ofert kredytowych oraz omówieniu wszelkich niezbędnych szczegółów, przedstawiam listę potrzebnych dokumentów. Udostępniam konieczne do wypełnienia, chociażby w kadrach formularze. Pomagam wypełnić wnioski kredytowe, a następnie przekazuję je do banków celem ich analizy. Prawidłowo przygotowane dokumenty pomagają w pozytywnym zamknięciu sprawy. Wnioski można złożyć do kilku banków jednocześnie. Przed złożeniem wniosku kredytowego omawiam formularz informacyjny danego banku.
 • Decyzja kredytowa
  Moim celem jest pozytywne zamknięcie sprawy kredytowej, dlatego wykorzystuję całą swoją wiedzę i doświadczenie, aby uzyskać dla klienta pozytywną decyzję kredytową. Dodatkowo w trakcie procesu analizy zawsze staram się o jak najkorzystniejsze warunki finansowania.
 • Umowa
  Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej następuje etap analizy umowy z bankiem. Szczegółowo wyjaśniam jej zapisy, a następnie jestem z klientem w banku podczas jej podpisywania. Jeśli wnioski kredytowe zostały złożone do kilku banków, to pomagam ostatecznie porównać różnice i dokonać ostatecznego wyboru najkorzystniejszej oferty.
 • Wypłata kredytu
  Cały proces ubiegania się o kredyt hipoteczny kończy się jego wypłatą. Podstawą wypłaty jest przede wszystkim zawarcie umowy kredytowej, a następnie spełnienie warunków do uruchomienia kredytu. Tu wymagana dokumentacja różni się w zależności od rodzaju transakcji i zapisów umowy kredytowej.
 • Opieka po-kredytowa
  Po wypłacie kredytu mogą pojawiać się dodatkowe kwestie takie jak różnego rodzaju potrzebne zmiany, aneksy, wypłaty kolejnych transz czy dostarczenie dodatkowych dokumentów do banku. Tu również zawsze możesz liczyć na moją pomoc.
 • Bezpłatnie
  Usługi ekspertów finansowych są bezpłatne dla klienta. Zarabiamy na prowizji, którą otrzymujemy od banku. Dlatego tak ważne jest wybranie sprawdzonego i doświadczonego eksperta, który rzetelnie przykłada się do swojej pracy i który za swój cel stawia 100% zadowolenia klienta.

Pamiętaj też, że kredyt w banku, w którym aktualnie posiadasz konto, to nie zawsze najlepsze rozwiązanie.

Wybierając sprawdzonego eksperta zyskujesz czas, bezpieczeństwo, doświadczenie, wiedzę i otrzymujesz najlepsze warunki cenowe Twojego kredytu, a wszystko to bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Anna Bieńczak

Wpisz rekomendację

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *